Nasza Misja

Prowadzenie ratownictwa specjalistycznego (wysokościowego, jaskiniowego, drogowego, poszukiwawczego, medycznego, wodnego, górskiego) oraz innych działań
ratowniczych

Niesienie pomocy ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone

Ochrona życia i zdrowia poprzez edukację prozdrowotną

Działanie na rzecz ochrony naturalnego środowiska

Upowszechnianie i rozwijanie wiedzy o medycynie ratunkowej

Szkolenie oraz doskonalenie kadry wychowawczej i instruktorskiej

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Nasz Zespół - Zaangażowani, doświadczeni ratownicy

Piotr Amenda

Naczelnik

Ratownik Medyczny z wieloletnim doświadczeniem, Ratownik Specjalistyczny- Górski, Górniczy, Wysokościowy, Ratownik Wodny, Naczelnik Grupy Ratownictwa Specjalistycznego w SOPR, Instruktor i trener Pierwszej Pomocy Przedmedycznej EFR, AHA, ERC, Instruktor wspinaczki sportowej i skałkowej, Instruktor oraz opiekun grup survivalowych, Instruktor alpinistycznych technik linowych, Instruktor oraz ratownik pierwszej i specjalistycznej pomocy poszkodowanym w górach.

Ratownik medyczny
EFR
AHA
ERC

Ewa Koprowska

Ratownik GRS SOPR

Ewa zajmuje się tworzeniem treści oraz strony internetowej SOPR. Dodatkowo, reprezentuje Stowarzyszenie w mediach jako Rzecznik Prasowy oraz Public Relations, wspólnie z Aleksandrą Krajewską.

KPP

Adam Szałanda

Ratownik GRS SOPR

Adam jest odpowiedzialny za Sekcję Ratownictwa Wodnego w GRS SOPR. Swoim ogromnym doświadczeniem wodnym i nurkowym dzieli się z Kolegami Ratownikami.

KPP
EFR
PADI
SDI

Viktor Kulchytskyi

Kierownik GRS SOPR

Viktor to doświadczony szkoleniowiec i praktyk Pierwszej Pomocy oraz Ratownictwa Specjalistycznego. Kieruje naszą Grupą Ratowniczą, zajmuje się również kwestiami wizualnymi dokumentacji oraz grafiki SOPR.

Skydiving expert
EFR
AHA
KTJ

Kasia Piotrowska

Ratownik GRS SOPR

Kasia jest odpowiedzialna za tworzenie harmonogramu szkoleń Grupy Ratowniczej SOPR oraz dokumentacji. Jako osoba świetnie zorganizowana i asertywna, jest doskonałym reprezentantem Stowarzyszenia SOPR.

Skydiving expert
KPP

Dominik Blesiński

Ratownik GRS SOPR

Dominik, jako programista, czuwa nad sprawnym działaniem strony internetowej SOPR. Od 2015 roku Ratownik Medyczny, a od 8 lat związany ze szkoleniami z pierwszej pomocy, dla szkół oraz firm.

Skydiving expert
Ratownik medyczny

Dariusz Kujawski

Ratownik GRS SOPR

Odpowiada za sekcję wysokogórską. Od 2008 jest aktywnym grotołazem. Organizował wiele eksploracji jaskiń na terenie Polski. Specjalizuje się w eksploracji jaskiń jurajskich. Od 2008 roku czynnie uprawia wspinaczkę klasyczną letnią i zimową.

Trainer

Aleksandra Krajewska

Ratownik GRS SOPR

Ola w ramach SOPR, wspólnie z Ewą Koprowską, reprezentuje Stowrzyszenie SOPR jako Rzecznik Prasowy oraz Public Relations. Dodatkowo, wspomaga grupę w zakresie protokołowania, raportów, materiałów rekrutacyjnych.

Trainer
KPP

Maciej Wodyński

Ratownik GRS SOPR

Maciek to doświadczony kierowca-ratownik ambulansu medycznego, aktualnie studiuje pielęgniarstwo aby podwyższyć swoje umiejętności i kwalifikacje. W Stowarzyszeniu dba o kwestie finansowe.

Trainer
KPP
EFR